پایگاه امام مهدی عج

دکتر مهدوی: وظایف پزشکان منتظر امام مهدی عج در جامعه

وظایف منتظران,دکتر,بیمار,

پزشکان در هر جامعه‌ای از مهم‌ترین افراد آن جامعه محسوب می‌شوند و نقش بسیار مهمی در پیشبرد جامعه به سمت تعالی آن جامعه ایفا می‌کنند . پزشکانی که منتظر ظهور امام مهدی عج هستند.  می‌توانند در

تبلیغات بنری
  • 33
  • 1402/06/12 - 22:03
  • 1
پزشکان در هر جامعه‌ای از مهم‌ترین افراد آن جامعه محسوب می‌شوند و نقش بسیار مهمی در پیشبرد جامعه به سمت تعالی آن جامعه ایفا می‌کنند . پزشکانی که منتظر ظهور امام مهدی عج هستند.  می‌توانند در
دکتر مهدوی: وظایف پزشکان منتظر امام مهدی عج در جامعه

پزشکان در هر جامعه‌ای از مهم‌ترین افراد آن جامعه محسوب می‌شوند و نقش بسیار مهمی در پیشبرد جامعه به سمت تعالی آن جامعه ایفا می‌کنند .

پزشکانی که منتظر ظهور امام مهدی عج هستند.  می‌توانند در حیطه مختص کاری خود خدمات بی‌شماری را برای ظهور و برپایی جامعه‌ای عدل الهی فراهم نمایند.

باید توجه داشت که تعالی و قدرت هر جامعه‌ای به افراد آن جامعه وابسته است.

هرچه میزان سلامت جسمی و روانی در یک جامعه بیشتر باشد میل به زندگی و امیدبخشی در آن جامعه بیشتر است.

ازجمله وظایفی که جامعه پزشکی، منتظر امام مهدی عجل الله در قبال جامعه دارد می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.


1- حقیقت در گفتار و مشاوره پزشکی

در موارد بسیاری اتفاق می‌افتد که پزشکان یا در مورد بیماری اشخاص تجربه کافی ندارند یا این‌که دقیقاً نمی‌توانند بیماری را تشخیص و داروی مناسب را برای بیمار تجویز کنند.

یک پزشک منتظر امام مهدی عج صادق است. درصورتی‌که بداند نمی‌تواند کمک چندانی به بهبودی بیمار کند یا این‌که یک پزشک دیگر می‌تواند به بیمار در درمان بیماری، کمک بیشتری نماید باید حقیقت را به بیمار بگوید و او را به سمت آن پزشک هدایت کند.

معرفی یک پزشک دیگر شاید در نمای کلی، برای یک پزشک خوشایند نباشد، اما باید بر هوای نفس خود غلبه کند و رضایت خداوند تبارک و تعالی و امام مهدی عج را در نظر داشته باشد.


2 معرفی مراکز درمانی مناسب

برخی از پزشکان به‌دلیل ارتباطات خود با سایر همکاران یا سود مالی، معمولاً مراکزی را معرفی می‌کنند و بیماران را مجبور یا ترغیب به استفاده از آنها می‌کنند.

یک پزشک منتظر امام مهدی عج باید در مرحله اول نیاز بیمار و همچنین توان مالی او را در نظر گیرد.

مرکز درمانی که با بیمه قرارداد ندارد هزینه درمانی بالاتری برای بیماران دارند، پزشکان مهدوی نباید بیماران را مجبور یا حتی به سمت یک مرکز درمانی و خدماتی سوق دهند.


3-حق ویزیت

پرداخت حق ویزیت پزشکان برای بسیاری از بیماران سخت است .

حق ویزیت، حق پزشکان است و برای علم و زمانی‌که برای بدست آوردن آن تلاش کرده‌اند می‌باشد، اما یک پزشک مهدوی باید تلاش کند که بیماران خود را در جهت رضایت خداوند حق‌تعالی و امام مهدی عج درمان کند.

پزشکان مهدوی می‌توانند برای بیمارانی که استطاعت کافی را ندارند تخفیف‌هایی را ارائه دهند یا حتی هزینه ویزیت را دریافت نکنند و با نصب بنری با عناوینی چون ( در صورت عدم توانایی در پرداخت حق ویزیت با منشی هماهنگ کنید و برای ظهور امام مهدی عج دعا کنید.) بیماران را پذیرش کنند.

مطمئناً خداوند  و امام مهدی عج پاداش این عمل را خواهند داد.

پزشکان مهدوی می‌توانند با بستن قرارداد با بیمه‌های متفاوت در این جهت نیز به بیماران خود کمک کنند تا هزینه‌های کمتری را برای حق ویزیت و دارو پرداخت نمایند.


4- داروی مناسب، متناسب با وضع مالی بیماران

یک پزشک مهدوی در زمان نوشتن نسخه، وسع مالی بیمار را در نظر می‌گیرد.

پزشک  ابتدا  باید درباره داروها به بیمار اطلاعات کافی را بدهد. مطمئناً پزشکان سعی دارند که بهترین دارو را برای بیماران تجویز کند ولی اگر در وسع مالی بیمار نباشد شاید نتواند آن را خرید کنند، بنابراین داروی مشابه ارزان‌تر، می‌تواند بهترین گزینه باشد.